מהו רכב היברידי, מי באמת צריך אותו וכיצד הוא חסכוני כל כך?

בשונה מכלי הרכב הנפוצים כיום, שאותם מניע מנוע אחד, את כלי הרכב ההיברידי מניעות שתי מערכות הנעה שונות. כיום מדובר כמעט תמיד בשילוב של מנוע חשמלי עם מנוע בעירה פנימית, לרוב בנזין. התרגום הרשמי לעברית של "היברידי" הוא "כלאיים", כלומר עירוב של סוגים או מינים שונים. אבל למרות שמדובר במערכת חכמה ומתוחכמת יותר, השימוש ברכב היברידי דווקא פשוט מאין כמותו, ממש כמו רכב רגיל, ואף פשוט מכך.

האם ברכב היברידי צריך לטעון או להחליף סוללות?

להבדיל מרכב חשמלי או מרכב היברידי נטען, בשימוש ברכב היברידי אין שום צורך – לא לטעון את הרכב בחשמל משקע טעינה ולא להחליף את הסוללות בתחנות ייעודיות. פשוט – ממלאים דלק ונוסעים. אגב, גם ברכב היברידי נטען הדבר אינו הכרחי, אולם שם טעינת הסוללות האופציונלית מאפשרת חיסכון בכסף.

למי מתאים יותר רכב היברידי ולמי פחות?

היתרונות הכי משמעותיים ברכב היברידי נמצאים בסביבה העירונית והפרברית. זאת משום שמנוע החשמל משלים את מנוע הבנזין או הדיזל בנסיעות האיטיות ובעמידות ומונע את השלבים הבזבזניים ביותר של מערכת הבעירה הפנימית הוותיקה. היות שכך, גם במקרה שהרכב ההיברידי יקר במעט מחברו, מי שמרבה לנסוע בפקקים או בסביבה העירונית-פרברית, יחסוך הרבה דלק (וגם רעש, עשן וטרטור-מנוע) במעבר לרכב היברידי.

מי שממעט לנסוע בפקקים ובעיר הצפופה ומרבה לנסוע למרחקים גדולים בקצב מהיר, עשוי להרוויח פחות מיתרונות מערכת ההנעה ההיברידית. במקרה כזה שווה לעשות את החשבון אם תוספת המחיר (אם קיימת, כמובן) מצדיקה את המעבר לטכנולוגיה הזו.

הצטרף למהפכת הרכב החשמלי
Join The Revolution